Vinotéka u Černých

...je dobré víno a příjemné posezení v nekuřáckém prostředí poblíž centra Hradce Králové

Vinné sklepy

...
Vážení návštěvníci našich stránek.

Rodinné vinařství Konečný bylo založeno v roce 1993 a navázalo na rodinnou tradici.

Vinařství obhospodařuje 4 ha vinic v nejlepších polohách obce Čejkovice. Veškerou naši produkci zpracováváme moderními a šetrnými metodami ve vlastním vinném sklepě. Od roku 2002 se specializujeme na výrobu vysoce jakostních přívlastkových vín. Pro výrobu vín používáme pouze vlastní hrozny, u kterých máme zaručenou vysokou kvalitu díky odbornému řezu, nízké zátěži révových keřů, precizním zeleným pracem, probírkou hroznů a pozdní sklizní. Všechna námi vyrobená vína jsou v omezených partiích a jsou určena do gastronomie, vinoték, soukromích archivů ale hlavně pro všechny milovníky kvalitních vín.

Odkaz na webové stránky:  http://www.vinarstvi-konecny.com/

Vinařství Plešingr, spol. s r.o.

Jsme rodinný podnik, kde spolupracují dvě generace. Bohuslav, vinař se 40-ti letou vinařskou praxí jako technik a sklepmistr a jeho dva synové Michal a Patrik.

Provoz firmy se nachází v katastru obce Dubňany, u cesty z Dubňan do Ratíškovic, přímo na Moravské vinařské stezce. Zde probíhá zpracování hroznů a první školení vína. V blízké budoucnosti zde vyrostou klimatizované skladovací prostory, prezentační místnost a venkovní posezení. Další provozovna s archivním sklepem se nachází ve Velkých Pavlovicích, zde také leží i naše vinice v trati Francle.

Firma kromě zpracovávání vlastních hroznů také nakupuje hrozny z oblastí Kyjovské, Strážnické a Uherskohradišťské. Při zpracování hroznů je kladen důraz na kvalitu a šetrné zpracování suroviny. Bílé hrozny jsou lisovány na pneumatickém lisu, odkaleny a kvašení probíhá v nerezových cisternách při řízené teplotě za pomoci ušlechtilých kvasinek. Po prokvašení a stočení leží bílá vína v nerezových cisternách a po vyškolení se celá partie lahvuje a je uložena v archivním sklepu.

Modré hrozny pro jakostní vína jsou zpracovávány v rotatancích, po prokvašení probíhá v nerezové cisterně jablečno-mléčná fermentace. Modré hrozny určené pro výrobu lahvových vín jsou nakvášeny ve vinifikátoru a nebo v kádích, kde jsou ručně míchány. Z části každé partie je vyrobeno rose. Po vykvašení proběhne jablečno-mléčná fermentace a vína jsou stočena do sudů, kde leží do lahvování a pak jsou opět uložena v archivním sklepu.

Vína VINAŘSTVÍ Plešingr dosahují vysokých hodnocení na soutěžích GRAND PRIX VINEX BRNO a VINOFORUM.

...